Sağlık Haftası 7-13 Nisan

Advertisement

İnsanın en önemli ihtiyaçlarından biri sağlıktır. Huzurlu yaşamak, hayatımızı devam ettirmek ve verimli çalışabilmek için sağlıklı olmak en önemli etkenlerin başında gelir. Bunun yanı sıra sağlığın korunabilmesi içinde insanların nasıl sağlıklı yaşabileceğini bilmesi ve yapılması gerekenleri öğrenmesi şarttır. Bu durumun farkında olan Birleşmiş Milletler de görev yapan yetkililer bu konularda farkındalık yaratabilmek için 7-13 Nisan haftasını Sağlık Haftası olarak ilan etmiştir.

713_nisan_saglik_haftasi__bSağlık Haftası’nda sağlık alanında hizmet veren yetkililer ve kuruluş yöneticileri belli mekanlarda konferans ve panel organizasyonları düzenlerler. Ayrıca Radyo programlarına katılan doktorlar ve profesörler sağlıklı kalınabilmesi için neler yapılması gerektiğine dair bilgiler verirler. Sokaklarda bulunan billboardlara Sağlık Haftası ile ilgili güzel sözler yazılır.

Okullarda yapılan Sağlık Haftası etkinliklerinde birçok doktora ve hemşireye söz verilir. Ayrıca bunun yanında doktorlar Sağlık Haftası ile ilgili yazılar yazarak çocukları bilgilendirir ve küçük yaştan itibaren önlem alabilmeleri için her türlü bilgi büyük bir titizlikle verilir. Okullarda ise öğrencilerden Sağlık Haftası ile ilgili şiirler ezberlemeleri ve törenlerde bunları seslendirmeleri istenir. Yapılan etkinliklerde sağlık konusu üzerine oyunlar ve tiyatrolar canlandırılır.

Advertisement

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.